Програма – Есенен салон на изкуствата – Пловдив 2012

Публикувано в (Програма) от sledi на 24-08-2012

Програма Есенен салон на изкуствата 2012

3 септември 2012 г.
Античен театър  
20:00 ч. – Oфициално откриване на Есенния салон на изкуствата Пловдив 2012
„Зоро“ – мюзикъл по музика на „Джипси кингс” и Джон Камерън – представление на Държавен музикален и балетен център – София
Режисьор – Бойко Илиев, Диригент-постановчик – Игор Богданов
В ролята на Зоро – Богомил Спиров

3–30 септември 2012 г.
Къщите на Старинен Пловдив  - Национални есенни изложби – 40 юбилейно издание
18:00 ч. – Балабанова къща – Откриване
Участници: Светлин Русев, Греди Асса, Ясен Гюзелев, Ана Гребенарова, Атанас Хранов, Емануела Ковач, Иван Русев, Валентин Старчев, Стоян Цанев, Милко Божков, Емил Стойчев

4–8 септември 2012 г.
Държавен куклен театър
Международен кукленотеатрален фестивал „Двама са малко – трима са много“

4 септември 2012 г.
Държавен куклен театър
19:00 ч. „Вграждане“ – Държавен куклен театър – Пловдив
(извън конкурсната програма)

5 септември 2012 г.
Държавен куклен театър
11:00 ч. „Пекарна миш-маш“ – Минитеатър, Любляна – Словения

Сцена театър „Хенд“
14:00 – „Хитър Петър“
15:30 ч. –  – Театър „Хенд“ – Пловдив

Държавен куклен театър
16:30 ч. „Автобиография“ – Държавен куклен театър – Видин
21:00 ч. „Приказка за скитника крал“ –  Столичен куклен театър

6 септември 2012 г.
Държавен куклен театър
10:00 ч. „Принцесата и граховото зърно“ – Театър „Весел“ – Велико Търново
14:00 ч. „Теремок“ –  Театър Рязан – Русия

Драматичен театър – Пловдив – Камерна зала
18:00 ч. „Приказка за цар Ирод (Вертеп)“ –
Държавен куклен театър „Арлекин“ – Омск, Русия

Държавен куклен театър
20:30 ч. „Кълбо“ – Център за изкуства „За Родопите“ – Бостина

Сцена театър „Хенд“
22:00 ч. „Червената шапка – презареждане“ – Театър „Хенд“ – Пловдив (извън конкурсната програма)

7 септември 2012 г.
Държавен куклен театър
11:00 ч. „Тумба-лумба“ – Държавен куклен  театър – Бургас

Сцена Дом на армията – Пловдив
16:00 ч. „Искам да бъда нормален“ – Куклен театър Мостар – Босна и Херцеговина

Държавен куклен театър
20:00 ч. „Деволюция“ – Театър „Ателие 313“ – София

Сцена Лятно кино „Орфей“
22:00 ч. „Изгубеният ключ“ – Държавен куклен театър – Видин

8 септември 2012 г.
Държавен куклен театър
11:00 ч. „Альонушка и Иванушка“ –  Куклен театър Москва – Русия

Сцена Исторически музей Пловдив
14:00 ч. „Никутин“ – Театър „Ателие 313“ – София

Държавен куклен театър
16:30 ч. „По ръба“ –  Театър „Атом“ – София

Сцена театър „Хенд“
18:00 ч. „Червената шапка – презареждане“ – Театър „Хенд“ – Пловдив (извън конкурсната програма)

Държавен куклен театър
20:00 ч. Закриване – „По ръба на небето“ – Държавен куклен театър – Пловдив

ПРОГРАМА  „TheatAir“

4 септември 2012 г.

ул. „Хр. Г. Данов“ от Римски стадион до Държавен куклен театър
18:30 ч. Кокили от Римски стадион до Кукления театър и живи статуи пред Кукления театър – Театър на огъня и сенките „Файертер“ – София

5 септември 2012 г.

Цар Симеонова градина
11:00 ч. „Песента на русалката“ –  Театър „Стринг Бийм“ (Нова Зеландия)

Пред Градска художествена галерия и ул. „Княз Александър І“

11:30 ч. Клоунада – Алваро Рамирез (Уругвай)

Римски стадион
18:00 ч. Живи статуи – Театър на огъня и сенките „Файертер“ – София

Седмото тепе
18:00 ч. „Песента на русалката“ – Театър „Стринг Бийм“ (Нова Зеландия)

пл. „Стефан Стамболов“
19:00 ч. Шоу-спектакъл на Цирк „Кумбо“ – интернационална трупа

пл. „Стефан Стамболов“
21:00 ч. Огнен спектакъл – Театър на огъня и сенките „Файертер“ – София

6 септември 2012 г.

Цар Симеонова градина
11:00 ч. Миниспектакли „Сиесете“ – Умейдио театър (Испания)

Пред Градска художествена галерия и ул. „Княз Александър І“
11:00 ч. „Песента на русалката“ – Театър „Стринг Бийм“ (Нова Зеландия)

Пред Централни хали и Малката главна
11:30 ч. Клоунада – Алваро Рамирез (Уругвай)

Централна поща
16:00 ч. „Саурус“ – Театър „Клоуз Акт“ (Холандия)

пл. „Стефан Стамболов“
17:00 ч. „Музикални елфи“ – Театър на огъня и сенките „Файертер“ – София

Римски стадион
17:00 ч. Шоу-спектакъл на Цирк „Кумбо“ – интернационална трупа

Цар Симеонова градина
18:00 ч. Миниспектакли „Сиесете“ – Умейдио театър (Испания)

Централна поща
19:00 ч. „Саурус“ – Театър „Клоуз Акт“ (Холандия)

Пред Градска художествена галерия и ул. „Княз Александър І“
19:00 ч. „Песента на русалката“ – Театър „Стринг Бийм“ (Нова Зеландия)

Римски стадион
21:00 ч. „Топките“ – Театър на огъня и сенките „Файертер“ – София

7 септември 2012 г.

Цар Симеонова градина
11:00 ч. Миниспектакли „Сиесете“ – Умейдио театър (Испания)

Централна поща
11:00 ч. „Песента на русалката“ – Театър „Стринг Бийм“ (Нова Зеландия)

Седмото тепе
11:30 ч. Живи статуи – Театър на огъня и сенките „Файертер“ – София

Римски стадион
11:30 ч. Клоунада – Театър „Хенд“ – Пловдив

Пред стълбите на „Каменица“ и ул. „Княз Александър І“
11:30 ч. Клоунада – Алваро Рамирез (Уругвай)

пл. „Ст. Стамболов“
17:00 ч. „Цветята“ – Театър на огъня и сенките „Файертер “ – София

Гребна база
17:30 ч. „Песента на русалката“ – Театър „Стринг Бийм“ (Нова Зеландия)

Цар Симеонова градина
18:00 ч. Миниспектакли „Сиесете“ – Умейдио театър (Испания)

пл. „Ст. Стамболов“
21:00 ч. Шоу-спектакъл на Цирк „Кумбо“ – интернационална трупа

8 септември 2012 г.

Цар Симеонова градина
11:00 ч. Миниспектакли „Сиесете“ – Умейдио театър (Испания)

Пред  Централни хали
11:00 ч. „Песента на русалката“ – Театър „Стринг Бийм“ (Нова Зеландия)

Римски стадион
11:30 ч. Живи статуи – Театър на огъня и сенките „Файертер“ – София

пл. „Ст. Стамболов“
11:30 ч. Клоунада – Театър „Хенд“ – Пловдив

Пред сградата на Държавен куклен театър ул. „П. Каравелов“
от 12:00 до 19:00 ч. – HandMade Day (куклен театър)

Пред стълбите на „Каменица“ и ул. „Княз Александър І“
16:00 ч. Клоунада – Алваро Рамирез (Уругвай)

Централна поща
17:00 ч. Шоу-спектакъл на Цирк „Кумбо“ – интернационална трупа

Римски стадион
17:30 ч. „Песента на русалката“ – Театър „Стринг Бийм“ (Нова Зеландия)

Цар Симеонова градина
18:00 ч. Миниспектакли „Сиесете“ – Умейдио театър (Испания)

Пред Градска художествена галерия и ул. „Княз Александър І“
18:00 ч. Живи статуи – Театър на огъня и сенките „Файертер“ – София

7 септември – 7 октомври 2012 г.

Баня Старинна
Седмици на съвременното изкуство – „След 15 минути всички ще сме в бъдещето“
Куратори: Галина Димитрова-Димова  и Десислава Димова

7 септември 2012 г.

Баня Старинна
18:00 ч. Откриване
Участници: Анета Мона Киша и Лучия Ткачова (Чехия, Словакия, Румъния), Басим Магди (Египет/Швейцария), Боряна Венциславова (България/Австрия), Что Делать (Русия), Емре Хюнер (Турция), Джеси Джонс (Ирландия), Жорди Коломер (Франция), Лорънс Вийнер (САЩ), Лили Рено Дюар (Франция), Мишел Нейсмит (Великобритания),
Наталия Дию (Казахстан), Пиер Бисмут и Аарон Шустер (Франция/Белгия), Станимир Генов (България), Торил Йоханесен (Норвегия), Венелин Шурелов (България)

10 септември 2012 г.

Изложбена зала на ДПХ ул. „Гладстон“ 32
18:00 ч. „15 х 5“ – ежегодна обща изложба на Дружеството на пловдивските художници
Куратор: Христо Жеков

10–23 септември 2012 г.

ХVІ Есенен международен театрален фестивал „Сцена на кръстопът“

10 септември 2012 г.

Драматичен театър
19:00 ч.  Откриване  „Крал Лир“ – ДТ Пловдив

11 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. Съпътстваща програма

Драматичен театър – Камерна сцена
19:30 ч. „Буранданга“ – ДТ Пловдив

12 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч.Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“

Драматичен театър -Камерна сцена
19:30 ч. Съпътстваща програма

13 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. „Рицар на светия дух“ – НТ „Иван Вазов“

Драматичен театър – Камерна сцена
19:30 ч. „Бягство от Москва“ – ДТ Благоевград

14 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. „Златни мостове и секвоя“ – МГТ „Зад канала“

Драматичен театър – Камерна сцена
19:30 ч. „Нощна пеперуда“ – НТ „Иван Вазов“

15 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. „Завръщане във Витенберт“ – ТР „Сфумато“

Драматичен театър – Камерна сцена
19:30 ч. „Омагьосани“ – ДТ Габрово

16 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. Съпътстваща програма

Драматичен театър -Камерна сцена
19:30 ч. „Звънец от миналото“ – Киевски театър

17 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. „Антигона“ – Истанбулски театър

Драматичен театър -Камерна сцена
19:30 ч. „Гленгари Глен Рос“ – НАТФИЗ, ДТ Варна

18 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. „Дон Жуан и любовта към геометрията“ – ДТ Варна

Драматичен театър – Камерна сцена
19:30 ч. „Нова библия – Суматоха“ – ДТ Сливен

19 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. „Железният светилник“ – Театър „Българска армия“

Драматичен театър – Камерна сцена
19:30 ч. „Последната нощ на Сократ“ – ДТ Кърджали

20 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. „Дневникът на Дракула“ – Балет „Арабеск“

Драматичен театър -Камерна сцена
19:30 ч. „Дуети“ – Театър 199

21 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. „Макбет“ – МТ „Николай Бинев“

Драматичен театър – Камерна сцена
19:30 ч. „За Господ – забранено!“ – ДТ Бургас

22 септември 2012 г.

Драматичен театър – Камерна сцена
19:30 ч. „Любов и пари“ – МТ „Николай Бинев“

23 септември 2012 г.

Драматичен театър – Голяма сцена
19:00 ч. „Животът е прекрасен“ – НТ „Иван Вазов“

Драматичен театър – Камерна сцена
19:30 ч. Съпътстваща програма

12–16 септември 2012 г. – Видеофестивал „Фасада“

12 септември 2012 г.

„Лапидариума“ в ОИ „Старинен Пловдив“
20:00 ч. Откриване

13 септември 2012 г.

Античен театър
20:00 ч. „Зорба гъркът“ – балет по музика на Микис Теодоракис –
представление на Софийска опера и балет, Режисура и либрето Лорка Масине

20 септември – 20 октомври 2012 г.

пл. „Ст. Стамболов“ – Архитектурен форум Пловдив 2012

Първи модул: Архитектурна работилница „Щѓ ми се да беше“
Втори модул: Интернет конкурс – „Кино Космос – място за култура“
Трети модул: Изложба „Проектите на пловдивските архитекти“

21 септември 2012 г.

19:00 – 1:00 ч. Нощ на музеите и галериите – VII издание, организирано от фондация „Отворени изкуства“
Програма „Музеи и галерии“
Програма „Култура и клуб“
Програма „Град и публични пространства“

16:00 – 19:00 ч. Детска програма: Забавления и събития за деца,
работилнички, артателиета, уъркшопове и др.

21–22 септември 2012 г.

Античен театър – Фестивал „Sounds Of The Ages 2012“

21 септември 2012 г.

20:00 ч. Концерт на Фиш с група и оркестъра на Държавна опера – Пловдив

22 септември 2012 г.

20:00 ч. Концерт на група „Анатема“ с оркестъра на Държавна опера – Пловдив

23 септември 2012 г.

Античен театър
20:00 ч. Концерт на Антонио Ередиа и неговата група в специално режисиран фламенко спектакъл

30 септември – 30 октомври 2012 г.

IIІ Международен фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ – Есенно издание

30 септември 2012 г.

Римски стадион
19:00 ч. Бигбенд на Българско национално радио, Диригент – Антони Дончев, Солист – Аркадий Шилклопер (Русия, Германия) – алпийски рог

3 октомври 2012 г.

зала „Съединение“, Исторически музей
18:30 ч. Духов квинтет „Пилекадоне“ открива една изложба на Ясен Гюзелев: „200 г. от рождението на Чарлз Дикенс“
Илюстрации и рисунки към „Оливър Туист“ и „Големите надежди“

6 октомври 2012 г.

Балабанова къща
18:30 ч. „La Belle Epoque de la Harpе”
Българска премиера на едноименния диск, издаден в Австрия
Сузана Клинчарова – арфа
С участието на струнен квартет от камерен ансамбъл „Софийски солисти“: Йордан Димитров – цигулка, Евгени Ноев – цигулка, Кирил Христов – виола, Димитър Тенчев – виолончело

7 октомври 2012 г.

Балабанова къща
18:30 ч. „Класически вълшебства за струнни и пиано“
Божидар Ноев – пиано, Ангел Станков – цигулка, Гилад Карни (Швейцария) – соло виола на симфоничен, оркестър „Тонхале“, Цюрих
Христо Танев – соло виолончело на оркестъра на БНР, Лена Иванов – контрабас

27 октомври 2012 г.

Балабанова къща
18:30 ч. „Соло за двама“ – танцов спектакъл
Хореограф и режисьор – Анна Пумпалова
Спектакълът е част от бакалавърска програма „Танцов театър“ на Нов български университет

29 октомври 2012 г.

Балабанова къща
18:30 ч. „Най-младите солисти на НУМТИ „Добрин Петков“ – концерт на струнен оркестър на НУМТИ „Добрин Петков“
Диригент – акад. Васил Казанджиев, Солисти – Николай Маринов – пиано, Стефан Хубенов – цигулка

30 октомври 2012 г.

Балабанова къща
18:30 ч. „Магията на барока“ Патрик Галоа (Франция) – флейта

Съпътстваща програма

1–13 октомври 2012 г.

Балабанова къща
Изложба на Ясен Гюзелев: „200 г. от рождението на Чарлз Дикенс“
(илюстрации и рисунки от „Оливър Туист“ и „Големите надежди“)

6 октомври 2012 г.

Балабанова къща
Изложба живопис на Елена Иванова (художник-сценограф)

29 октомври 2012 г.

Балабанова къща
18:00 ч. Представяне на книгата на Ирен Капеловска „Паметта на сърцето”, посветена на 65-годишнината от основаването на Музикалното училище в Пловдив

1 октомври 2012 г.

зала „Съединение“
18:30 ч. Концерт на Пловдивско певческо дружество

10 октомври 2012 г.

Концертна зала
19:00 ч. Концерт на Хор на момчетата от град Цюрих

11–13 октомври 2012 г.

Драматичен театър – Камерна зала
Международен фестивал на китарата

11 октомври 2012 г.

19:00 ч. Иван Лечев – Жан-Мари Екей проект

12 октомври 2012 г.

19:00 ч. Роберто Фабри – Италия
Китарно дуо Бернар Пирис – Бриджит Репитон – Франция

13 октомври 2012 г.

19:00 ч. Франсиско Берниер – Испания
Китарен квартет Еон – Испания
Джовани Мазели
Марио Барбути
Рита Казагранде
Роберто Ташини

12–31 октомври 2012 г.

Международни дни на фотографията

Основен проект – „Академична сцена“
Идеен проект и куратор на изложбите доц. Никола Лаутлиев
Фотографски уъркшоп – модератор доц. д-р Галина Лардева

12 октомври 2012 г.

Балабанова къща

Изложби
Къщите в Старинен
Пловдив
ГХГ
Галерия „Ромфея“
Изложбена зала на
ул. „Гладстон“ 32
Участници:
- Национална художествена академия
- Национална академия за театрално и филмово изкуство
- Нов български университет
- Академия за музикално, танцово и
изобразително изкуство
- Софийски университет
- Художествената академия, Истанбул
- Технологичен институт, Атина
- Гръцки свободен университет, Патра
- Художествена академия, Белград
- Медиен колеж, Дания
- Академия за изящни изкуства, Букурещ
- Художествена академия, Нови Сад

14 октомври 2012 г.

Фотографски уъркшоп
Новотел „Пловдив“
17:30 ч. Откриване

Участници в уъркшоп:
- Д-р Сечкин Терчан –
Художествената академия, Истанбул
- Д-р Григорис Власас –
Гръцки свободен университет, Патра
- Ас. Аристидис Контогеоргис –
Технологичен институт, Атина
- Проф. Бранимир Каранович –
Художествена академия, Белград
- Проф. д-р Роксана Трестиореану –
Художествена академия, Букурещ
- Д-р Гунер Бисков – Медиен колеж, Виборг, Дания
- Доц. Дубравка Лазич –
Художествена академия, Нови Сад
- Доц. Атанас Кънчев – Национална академия
за театрално и филмово изкуство, София
- Проф. Свилен Стефанов –
Национална художествена академия, София
- Доц. Динамир Предов, ас. Силвия Иванова –
Нов български университет, София
- Антоан Божинов – преподавател,
Факултет по журналистика, Софийски университет
- Доц. д-р Галина Лардева – АМТИИ
и студенти от всички висши училища по изкуствата, участници във фестивала

25–27 октомври 2012 г.

Драматичен театър – Международен фестивал „Пловдивски джаз вечери“

25 октомври 2012 г.

19:00 ч. Веско Койчев – Рикардо Киарион проект
Теодосий Спасов Ейт Старс проджект
С участието на:
Теодосий Спасов – кавал, вокал
Марио Станчев – пиано
Борис Динев – ударни
Ром Хек – бас
Анатоли Вапиров – саксофон
Симеон Щерев – флейта
Огнян Видев – китара
и специалното участие на Йълдъз Ибрахимова – вокал

26 октомври 2012 г.

19:00 ч. Михаил Йосифов Секстет
Левон Малхасян – Малхас Джаз Бенд (Армения)

27 октомври 2012 г.

19:00 ч. Sethstat (Македония)
Bill Evans Soulgrass (САЩ)

GD Star Rating
a WordPress rating system
Програма - Есенен салон на изкуствата – Пловдив 2012, 5.0 out of 5 based on 7 ratings

Оставете отговор